Система рекуперації

Система рекуперації

Сучасна закрита конструкція гвинтових компресорів чудово підходить для рекуперації тепла. Економія енергії прицьому становить до 75%. Незалежно, чи йдеться про компресор з масляним охолодженням або про гвинтовий компресор сухого стиснення.

У процесі роботи гвинтового маслозаповненого компресора,масло у гвинтовому блоці нагрівається до досить високої температури, порядку 78 - 83°C, і є, як побічним ефектом роботи компресора і теплова енергія може бути використана для потреб підприємства. Разом з тим, для утилізації такої кількості теплової енергії, що виділяється, потрібні спеціальні технічні та технологічні рішення, найпередовішим з яких є система рекуперації, яка реалізується за допомогою розбірних пластинчастих теплообмінників. Установка даної системи може бути здійснена практично на будь-якому маслозаповненому компресорі.

 

 

ОПТИМІЗАЦІЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ (РЕКУПЕРАЦІЯ):

Основним принципом даної системи є процес теплообміну між гріючою (у нашому випадку це гаряча олія гвинтового блоку компресора) і субстанцією, що нагрівається, в спеціальному рекуперативному пластинчастому теплообміннику. (мал. 1) Такий теплообмінник монтується всередині корпусу компресора і дозволяє відбирати до 75% теплової енергії.

Нерухома плита із приєднувальними патрубками.
Теплообмінні пластини із ущільнювальними прокладками.

 

Іншими словами, дві речовини з різною температурою вступають у контакт і одна нагріває іншу. Це означає, що вже що у системі теплова енергія легко переноситься інший етап процесу, тобто. туди, де її можна використати з більшою віддачею.

 

 

  1. Нерухома плита із приєднувальними патрубками.
  2. Теплообмінні пластини із ущільнювальними прокладками.
  3. Задня стійка.
  4. Задня притискна плита.
  5. Комплект різьбових шпильок.                     

 

 

 

Іншими словами, дві речовини з різною температурою вступають у контакт і одна нагріває іншу. Це означає, що вже що у системі теплова енергія легко переноситься інший етап процесу, тобто. туди, де її можна використати з більшою віддачею.

Подробнее...

          Конструкція теплообмінника забезпечує ефективне компонування теплообмінної поверхні та, відповідно, малі габарити самого апарату. В основному використовуються два види теплообмінників, у напрямку потоків рідин – це спрямовані та протиспрямовані потоки.

                                                                                                                    

 

                 Графічно процес теплообміну виглядає так, як показано на мал.2     

 

Принцип работи теплообмінника   

 

    Рекуперативні пластинчасті теплообмінники є апаратами, теплообмінна поверхня яких утворена набором тонких штампованих металевих пластин з гофрованою поверхнею. Пластини по черзі розгорнуті на 180 ° один до одного і зібрані в єдиний пакет, утворюючи між собою канали, якими протікають теплоносії, що обмінюються тепловою енергією. Таким чином, канали з нагріваючою субстанціями, що нагріваються, чергуються між собою (мал.3)         

 

Теплообмінні пластіні з ущільнюючими прокладками

 

                                                                  Основним елементом теплообмінника є теплопередаючі пластини, виготовлені з корозійно-стійких сплавів товщиною 0,4 - 1,0 мм, методом холодного штампування. У робочому положенні пластини щільно притиснуті один до одного та утворюють щілинні канали. На лицьовій стороні кожної пластини в спеціальні канавки встановлена ​​гумова контурна прокладка, що забезпечує герметичність каналів. Два з чотирьох отворів у пластині забезпечують підведення та відведення гріючого або нагрівається середовища до каналу. Два інших отвори, додатково ізольовані малими контурами прокладки, що запобігають змішанню (перетіканню) середовищ, що гріють і нагріваються. Два з чотирьох отворів у пластині забезпечують підведення та відведення нагрівального або нагрівається середовища до каналу. Два інших отвори, додатково ізольовані малими контурами прокладки, що запобігають змішуванню (перетіканню) середовищ, що нагрівають і нагріваються.                                                                           

Для попередження змішування середовищ у разі прориву одного з малих контурів прокладки передбачені дренажні пази. Просторовий звивистий перебіг рідини в каналах сприяє турбулізації потоків, а протитік між нагрівається і гріючим середовищем сприяє збільшенню температурного напору і, як наслідок, інтенсифікації теплообміну при порівняно малих гідравлічних опорах. При цьому різко зменшується відкладення накипу на поверхні пластин.